Eftermarked

Autotaks-supporten hjælper dig videre indtil nye kurser igen kan afholdes

AutoBranchen Danmark har som alle andre organisationer måtte udskyde diverse kurser og events på grund af corona-krisen. Der har blandt andet betydet, at flere kurser i systemet Autotaks måtte rykkes til senere på året.

Der vil komme nye kurser i Autotaks-systemet, og du kan hele tiden holde øje med, hvilke kurser som ligger nærmest dig og din virksomhed. Det gør du her.

Men selv om man mangler at komme på kursus i Autotaks for at få opfrisket systemets mange funktioner, er der masser af hjælp at hente hos AutoBranchen Danmarks supportfunktion.

Supporten sikrer blandt andet, at I opgør arbejde med skader og lakering korrekt på værkstedet.

“Vi har også mulighed for at overtage brugerens skærm og guide den vej igennem. Så selv om vi ikke kan afholde kurser lige nu i Autotaks, kan vi sagtens hjælpe Autotaks-brugere og medlemmer med at løse udfordringer i systemet”, fortæller Jørgen Petersen.

Kontakt

Jørgen Petersen

Forsikringskonsulent